Menu
Home Page

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

Co-Acting Headteachers

Co-Acting Headteachers 1 Karan Williams
Co-Acting Headteachers 2 Kerri Fenton

Senior Leadership Team

Senior Leadership Team 1 Karan Williams
Senior Leadership Team 2 Kerri Fenton
Senior Leadership Team 3 Siobhan Holloway (KS2 Leader)
Senior Leadership Team 4 Linda Webb (KS1 Leader)
Senior Leadership Team 5 Rebecca Tew (EYFS Leader)
Senior Leadership Team 6 Judy Stammer (School Business Manager)

Strategic Management Team

Strategic Management Team 1 Karan Williams Safeguarding & Inclusion
Strategic Management Team 2 Kerri Fenton Teaching & Learning, Assessment, Math
Strategic Management Team 3 Judy Stammer Finance, H&S, Facilities Mgt, HR
Strategic Management Team 4 Joy Smith Extended Services Business Manager
Strategic Management Team 5 Siobhan Holloway English
Strategic Management Team 6 Linda Webb English
Strategic Management Team 7 Rebecca Tew EYFS
Strategic Management Team 8 Carran Challinor Speech & Language Centre

Administration Team

Administration Team 1 Judy Stammer (School Business Manager)
Administration Team 2 Jo Allen (Administration Assistant)
Administration Team 3 Claire Bates (Administration Assistant)
Administration Team 4 Maz Powell (Clerical Assistant)
Administration Team 5 Doreen Whittaker (Volunteer)

Speech & Language Centre

Speech & Language Centre 1 Carran Challinor (Teacher)
Speech & Language Centre 2 Paul Smith (Teaching Assistant)
Speech & Language Centre 3 Tina Jackson (Teaching Assistant)
Speech & Language Centre 4 Sarah Bradley (Speech Therapist)
Speech & Language Centre 5 Anna Benedict (Speech Therapist)

Foundation Stage 1

Foundation Stage 1 1 Becky Hughes (Teacher)
Foundation Stage 1 2 Adele Hamilton (Teaching Assistant)

Foundation Stage 2

Foundation Stage 2 1 Rebecca Tew (Teacher)
Foundation Stage 2 2 Kin Gill (Teaching Assistant)
Foundation Stage 2 3 Rachel Finlayson (Teacher)

Key Stage 1

Year 1

Year 1 1 Caroline Hayward (Teacher)

Year 1/2

Year 1/2 1 Kyla Young (Teacher)
Year 1/2 2 Claire Carrington (Teaching Assistant)

Year 2

Year 2 1 Linda Webb (Teacher)
Year 2 2 Amanda Wood (Teaching Assistant)

Key Stage 2

Year 3

Year 3 1 Richard Atkinson (Teacher)
Year 3 2 Sam Thelwell (Teaching Assistant)
Year 3 3 Phillipa Carroll (Teacher)
Year 3 4 Sharon Linton (Teaching Assistant)

Year 4

Year 4 1 Katie Farley (Teacher)
Year 4 2 Linda Robinson (Teaching Assistant)
Year 4 3 Sophie Hancock (Teacher)
Year 4 4 Sally Nixon (Teaching Assistant)

Year 5

Year 5 1 Siobhan Holloway (Teacher)
Year 5 2 Louise Morgan (Teaching Assistant)
Year 5 3 Sharon Singh (HLTA, Assistant SENco)

Year 6

Year 6 1 Nick Bamber (Teacher)
Year 6 2 Jane Hepple (Teaching Assistant)

Whole School Support

Whole School Support 1 Kathryn Swann (Music Teacher)
Whole School Support 2 Vicki Locke (Behaviour Mentor)
Whole School Support 3 Sharon Singh (Assistant SENco)

Voyage

Voyage 1 Joy Smith (Extended Services Manager)
Voyage 2 Becky Kenny (Deputy Manager)
Voyage 3 Jo Wilkinson (Play Worker)
Voyage 4 Kayleigh Whitehouse (Play Worker)
Voyage 5 Chelsea Reece (Play Worker)
Voyage 6 Emma Reece (Play Worker)
Voyage 7 Lizzy Ward (Play Worker)

Lunchtime Supervisors

Lunchtime Supervisors 1 Maz Powell (Senior Lunchtime Supervisor)
Lunchtime Supervisors 2 Ali Swinscoe (Lunchtime Supervisor)
Lunchtime Supervisors 3 Denise Cameron (Lunchtime Supervisor)
Lunchtime Supervisors 4 Karen Edmondson (Lunchtime Supervisor)
Lunchtime Supervisors 5 Helen Bricknell (Lunchtime Supervisor)

Site Personnel

Site Personnel 1 Paul Hodgkinson (Caretaker)
Top